Вишиванка в Незалежній Україні

Вишиванка в Незалежній Україні

Яку роль відіграє «День вишиванки» та «Парад вишиванок» для суспільства?

В радянські часи вишиванка втратила свою популярність, але з часів Незалежності України вишита сорочка почала повертати свою популярність. Вона стала символом, оберегом українського народу. На сьогоднішній день, вишиванка відіграє важливу роль в нашому житті. Ми одягаємо вишиту сорочку на важливі для нас події, урочисті заходи, весілля, концерти….. 

Особливо, вишиванка набула актуальності за часів Помаранчевої революції. Політики, громадські діячи, народні артисти одягали вишиванки, і поширили цю моду  на українських громадян.  Ця актуальність укорінилася і до сьогоднішнього дня. Молодь теж підхопила моду на вишиванку, і почала поєднувати її з джинсами, костюмами, демонструючи вишиту сорочку в молодіжному образі.

В кінці 2000-х років, в честь вишиванки почали проводити спеціальні заходи – Всесвітній День Вишиванки, та Вишиванкову ходу (Парад Вишиванки).

Всесвітній день вишиванки

день-вишиванки

Всесвітній день вишиванки – це міжнародне свято, яке закликає зберегти українські традиції в створенні і носінні вишитого українського одягу. Це збереження і популяризація українських цінностей серед молоді та населення. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). В цей день кожен бажаючий одягає вишиванку і йде в ній на роботу, в школу, університет, садок чи просто на прогулянку.

Основна мета заходу – нагадати українським громадянам їх споконвічні традиції і цінності. Основна вимога заходу дуже проста – одягнути вишиванку. Як показує історія, така проста дія несе в собі глибокий контекст, адже одягаючи вишиту сорочку людина демонструє свою громадську позицію, а головне свою національність, культурну обізнаність і духовну свідомість.

В День Вишиванки люди об’єднуються, йдуть веселі і усміхнені, сприймають один одного як велику родину. Що тут сказати, українські вишиванки наділені магією добра, символами любові, сили і міцними оберегами.

Вишиванкова хода

парад-вишиванок

Вишиванкова хода – інші назви Марш у вишиванках, Парад вишиванок – це святковий парад, головною метою якого є популяризація українського одягу, традицій і культури. Це свято є символом повернення українського народу до своєї історії, своїх національних і культурних витоків. Вона відбувається в Україні щороку 24 серпня на День незалежності. Від 2010 року такі акції проводяться майже кожен рік у кожному районному та обласному центрі.

Вишиванкова хода є складовою частиною українських етнічних фестивалів та зібрань. Вишита сорочка стала своєрідним дрес-кодом на такі фестивалі та концерти. Олег Скрипка, Руслана, Океан Ельзи та багато інших діячів культури стали популяризувати український одяг і звичаї, і по різному підтримувати такі заходи.

Такі заходи дуже добре впливають на наше життя, і вони нам дійсно необхідні. Адже наше середовище  суворе, і нам потрібно згуртовуватись, і формувати свідому Українську Державу, виховувати справжніх патріотів, пам’ятати та поважати нашу культуру і історію.

9 Серпня 2016